Ateş ve Su 3

Ateş ve Su 3

Etiketler : ateş ve su 3, ice temple, buz bölüm

Son zamanların en gözde oyunlarından Ateş ve Su serisinin üçüncü oyunuyla karşınızdayız. Ateş ve Su oyununun en güzel özelliği, iki karakteri hem tek kişinin hem de iki kişinin aynı anda oynayabiliyor olmasıdır. Bu eğlenceli oyuna hazırsanız, başlayalım.

 

Oyun yüklendikten sonra "PLAY" butonuyla ana menüye giriş yapın. Tekrar "PLAY" butonuna tıklayın ve bölüm seçme menüsüne ulaşın. Oyunu ilk defa oynuyorsanız sadece ilk üç eğitim bölümü erişilebilir olacaktır. Bölümü seçtikten sonra oyuna başlayabilirsiniz. Oyundaki amacınız, serinin diğer oyunlarında olduğu gibi Ateş Çocuk ve Su Kız’ı çeşitli tehlikelerden kurtarıp kapalı kaldıkları mahzenden çıkarmak.

 

Görevi başarıyla tamamlamanızı sağlayacak bazı ipuçları verelim: Oyunda kapılar, butonlar ya da lazer ışınları sayesinde açılmaktadır. Kapının rengi neyse, o renkteki butonu ya da lazeri kullanmanız lâzım. Lazerlerin yönünü değiştiren yansıtma kutuları işinizi kolaylaştıracaktır. Bu kutuları taşıyarak ışınların geldiği noktaya götürün ve başka bir tarafa yansımasını sağlayın. Ayrıca kahramanlarınız, karlı bölgelerin üstünde zıplayamaz. Su Kız, karlı bölgelerden hızlı geçemez, Ateş Çocuk hızlı geçer; ancak yukarıya doğru yürüyemez. Unutmayın, bazı butonlar süreli çalışmaktadır. O süre tamamlanmadan önce ilgili kapıdan geçmeniz gerekiyor.

 

Oyun esnasında ekranın altında bulunan yeşil yuvarlak butona tıklayarak oyunu duraklatabilir, geçerli bölümü baştan başlatabilir ya da bir üst menüye geri dönebilirsiniz. Yine oyun ekranının sağ üst köşesinde bulunan butonlarla sırasıyla grafik ve ses ayarlamalarını yapabilirsiniz. Serinin diğer oyunları için Ateş ve Su kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz. İyi eğlenceler!

Oyunu Oyna!
Yorumlar
Ziyaretçi Ziyaretçi